Konfirmander 2018:

7.A. 8 april 2018.

Laura Barchow
Maiken Vejrgang Sørensen
Ida Madsen
Ingrid Marie Brix
Sidsel Marie Albæk Jacobsen
Cille Vestergaard Christensen
Magnus Larsen
Sebastian Bjarne Larsen
Janne Simone Hansen
Ida Vajhøj Gertsen
Emma Olesen
Ida Jakobe Lundgaard Blohm
Gustav  Vinter Lundsgaard
Markuss Nikulins
Camilla Bay Petersen
Josefine Bisbo Bodilsen

 

7.B 15 april 2018

Stefan Nørgaard Henriksen, Kaas  
Nicolai Schiønning Esholm Jensen, Pandrup 
Andreas Rishøj Jørgensen, Moseby 
Nicklas Skrøder Lundtoft, Pandrup

Alexander Rasmussen, Blokhus
Sarah Neve Gertsen, Kaas
Mathilde Grønning, Pandrup
Margrethe Bøcker Jensen, Pandrup
Julie Knudsen Marskot, Pandrup
Clara Isabella Nicolaisen, Kaas 
Clara Borup Nielsen, Pandrup
Julia Schäfer, Kaas
Johanne Marie Enevold Villadsen, Pandrup
Sarah Aagaard, Pandrup

22 april 2018 7.C

Emil Melsen Dahl, Kaas

Emil Esbensen, Pandrup

Lucas Thunbo Nielsen, Pandrup

Sebastian Peter Nielsen, Kaas

Emil Cleyton Struntze, Pandrup

Stine Visby Christensen, Pandrup

Celina Hedegaard Jakobsen, Kaas

Celina Bisgaard Jensen, Pandrup

Emma Olssen Jensen, Pandrup

Sofia Neve Jensen, Kaas

Sofie Klarborg Jensen, Pandrup

Ida Purkær, Pandrup 

Karoline Sofie Valbirk, Pandrup

Freja Vangsted, Pandrup

Konfirmander 2017

Konfirmation Jetsmark Kirke, søndag den 1. april 2017

Anne Dybdahl Glundholt, Kaas

Sine Katrine Larsen, Svendstrup

Thomas Gottlieb Michelsen, Kaas

Bill Nielsen, Pandrup

Ida Pedersen, Kaas

Allan Aagaard Pedersen, Pandrup

 

Konfirmation Jetsmark Kirke, søndag den 23. april 2017

Martin Jensen, Pandrup           

Emma Helga Christensen, Moseby                        

Benjamin Pozo Jensen, Kaas                        

Jesper Nørgaard Larsen, Pandrup      

Nicklas Christian Jensen, Moseby                       

Laura Kirstine Kristensen, Aalborg      

Hjalte Dietz Thastum, Pandrup                            

Mathilde Birk-Jonstrup, Pandrup                     

Fanny Helle Bjerregaard Hougaard. Moseby 

Freja Helle Bjerregaard Hougaard, Moseby   

Emma Knudsen Marskot, Pandrup                     

Lasse Nielsen, Pandrup                 

Jens Andersen, Moseby   

Michelle Martine Hansen, Pandrup               

Caroline Marie Brøkmann Rasmussen, Pandrup         

Jakob Peter Blichfeldt Engelbrechtsen,  Pandrup       

Isabella Søhus, Kaas               

Amalie Kristine Søholm Harbo Larsen, Pandrup                          

Nicolai Klausholm Sletten, Pandrup                 

Nicole Angela Lagcao Grano, Pandrup               

Ida Lærke Christensen, Moseby 

 

Konfirmation Jetsmark Kirke, søndag den 30. april 2017

Benjamin Bro Stoffersen Andersen, Pandrup

Sebastian Bertel Iversen, Kaas

Thomas Bundgaard Bruun, Kaas

Kristoffer Nørgaard Christensen, Kaas

Phillip Dalgaard, Kaas

Jonas Neumann Esbensen, Pandrup

Mads Iversen, Kaas

Frederik Hede Jakobsen, Pandrup

Mathias Vinbæk Jakobsen, Pandrup

Victor Dahl Larsen, Pandrup

Tobias Østergaard Mikkelsen, Pandrup

Christian Tølbøll Vestergaard, Pandrup

Helena Grøn Egemose, Pandrup

Katrine Kirkebak Højer, Kaas

Laura Bertel Iversen, Kaas

Joanna Højen Nielsen, Pandrup

Amalie Pilgaard Pedersen, Pandrup

Kamilla Pedersen, Moseby

Maiken Staal, Pandrup

Lærke Lin Nielsen, Pandrup     

 

Konfirmation Jetsmark Kirke, søndag den 7.maj 2017

Daniel Fredberg Andersen, Pandrup

Fritz Eik, Kaas

Oliver Jensen, Moseby

Simon Rytter Jensen, Skadbakvej 32, Moseby

Laurits Steenberg Jepsen, Spergelvej 19, Hunetorp

Victor Pedersen Ladefoged, Bleggravsvej 19, Moseby

Alexander Bersang Larsen, Brorsonsvej 17, Pandrup

Thomas Søhus Larsen, Nyvej 12, Pandrup

Nicklas Hvidsted Mortensen, Simonivej 5, Pandrup

Adam Vejrum, Birkevej 12, Pandrup

Kaya Monique Christiansen, Bakkevej 10, Hune

Nikoline Houmann, Stadionvej 14, Kaas

Line Amalie Jakobsen, Skjødsholmsvej 88, Pandrup

Ida Lygtved Jensen, Tranekærvej 133, Kaas

Sofie Lygtved Jensen, Tranekærvej 133, Kaas

Sille Amalie Lindberg, Nolsvej 11, Saltum

Frederikke Lønstrup Kristensen,   Klosterlunden 7, Pandrup

Vi ønsker jer alle en dejlig dag og et stort tillykke!

 

Konfirmander 2016

KONFIRMANDER I JETSMARK KIRKE SØNDAG DEN 3 APRIL:
Kl. 9.00:


Simon Lundtoft Bøknæs
Jacob Schiønning Esholm Jensen
Alexander Borup Jørgensen ...
Sebastian Borup Jørgensen
Renè Jørgensen
Magnus Højbjerg Larsen
Nikolaj Rothmann
Mathilde Teilberg Larsen
Freja Varberg Madsen
Jasmin Christine Pedersen

Kl. 11.00:
Gustav Vamberg Andersen
Casper Vestergaard Christensen
Lars Guldberg Jensen
Lukas Richter Karstrøm
Chris Sepp Klarborg
Daniel Alexander Larsen
Mathias Olesen
Daniel Storm Sloth
Benjamin Thorsen
Mikkel Vangsted
Karoline Lønstrup Hermansen
Pernille Kirkebak Højer
Shanne Hedegaard Jakobsen
Emilie Margrethe Kristjansen
Kristine Boye Sten
Julie Boysen Thomsen

 

KONFIRMANDER I JETSMARK KIRKE SØNDAG DEN 10. APRIL kl. 10.30

Emma Linda Christensen, Tranekærvej 32, Kaas
Marie Linda Christensen, Tranekærvej 32, Kaas
Ellen Louise Madsen Engemand, Stationsvej 2, Pandrup
Kathrine Kirstine Kragh Jensen, Klostermarken 33, Pandrup
Michelle Kronholm Jensen, Risagervej 2, Pandrup
Pernille Jørgensen, Holmsgaardsvej 8, Pandrup
Rikke Rix Madsen, Torvegade 1. 1.-06, Pandrup
Steffanie Bitsch Nielsen, Rugmarken 20, Pandrup, Kaas
Kira Bech Mølkær Sørensen, Omfartsvejen 62, Pandrup
Magnus Ellemann Christensen, Magnolievej 31, Kaas
Jeppe Simoni Kjærgaard, Fruensgaardsvej 5, Pandrup
Nikolaj Tore Kristoffersen, Østerled 8, Pandrup
Benjamin Thorsager Kronborg, Isaksvej 5, Pandrup
Jacob Larsen, Voldkærvej 127, Voldkær
Jalte Mariager Larsen, Torngårdsparken 5, Aabybro
Kristian Balser Larsen, Nørregade 13, Kaas
Mads Alexander Larsen, Løkkenvej 41, Pandrup
Mathias Neve Lundgaard, Vesterhavsvej 25, Hune
Peter Sek Premmassathian Olesen, Svanemosevj 30, Moseby
Tobias Valentin Pedersen, Bredgade 25, Pandrup
Mathias Pilgaard Petersen, Orkidevej 12, Kaas
Gustav Yde Thorsø, Vesterhavsvej 10, Blokhus
Alex René Villadsen, Kvorupvej 175, Pandrup
Mads Emil Wildt, Isaksvej 62, Pandrup